Главная | Паркетні роботи | Як правильно обрати лак для паркету

ВИБІР ЛАКУ ДЛЯ ПАРКЕТУ АБО ЯКИМ ЛАКОМ ВКРИТИ ПАРКЕТ


 

 ЯК ОБРАТИ ЛАК ДЛЯ РЕСТАВРАЦІЇ СТАРОЇ ПАРКЕТНОЇ ПІДЛОГИ ТА ЛАКУВАННЯ НОВОЇ

Що таке лак для паркету водний? Яким лаком вкрити паркет? Який лак для паркету без запаху? Чи існує лак для паркету, який висихає швидко? Чому двокомпонентний лак для паркету міцніший? Чи буває кольоровий лак для паркету? У ці питання вдається кожен, хто вирішив оновити паркет. Спробуємо максимально прояснити ситуацію й відповісти на найпоширеніші запитання.

ЯКИЙ ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ МІЦНІШИЙ?

Найміцнішими є двокомпонентні лаки. Існують лаки для паркету двокомпонентні на водній основі (швидко сохнуть, не пахнуть) і лаки на спиртових чи кислотних затверджувачах (мають запах, ефект підпалу, проявляють текстуру деревини).

ЩО ТАКЕ ВОДНИЙ ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ?

Лаки на водній основі наразі найпопулярніші завдяки відсутності запаху та швидкому висиханню. Відповідаючи на запитання, який обрати лак для паркету, ми рекомендуємо найкращі - двокомпонентні лаки на водній основі, вони мають значно більшу міцність, не бояться вологого прибирання, володіють UV-фільтрами завдяки яким із роками не жовкнуть, а також максимально екологічні та безпечні для вагітних жінок, маленьких дітей, астматиків, алергіків і домашніх тварин. Компанія "Евента" рекомендує перевірені часом і тисячами квадратних метрів двокомпонентні лакт ТМ "НЕОЛЮКС" та "ХІМІВЕР". Обидві торговельні марки відповідають заявленій якості й чітко стежать, щоб на ринку не було підробок їхньої продукції. У кризове сьогодення на ринку існує безліч підробок під знані бренди "Бона", "Арборітек", "Лоба", "Товер" тощо.

ПОЛІУРЕТАНОВІ ЛАКИ - ЦЕ ДОБРЕ?

Наявність поліуретанової складової в лаку - це чудово, але під цей термін можуть потрапити лаки різноманітних груп із різними характеристиками й, обираючи, слід бути уважним. Є низка паркетників, особливо це стосується паркетників старого гарту, які, кажучи "поліуретановий лак", мають на увазі уретан-алкідні лаки на розчинниках. Проте потрібно пам'ятати, що на сьогодні існують дуже зносостійкі поліуретанові лаки на водній основі й необхідно уважно розібратися з основою лаку, який Вам пропонують. Акрилова складова в лаках робить їх більш слабкими.Тому компанія "Евента" рекомендує вибирати суто поліуретанові лаки, оскільки вони більш зносостійкі, ніж акрилово-поліуретанові та уретан-алкідні.

ЩО ТАКЕ ЯХТНИЙ ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ?

Яхтних лаків для паркету не існує, хоча б тому що лак для яхт має володіти максимальною стійкістю до впливу вологи, а лаки для паркету максимальною стійкістю до механічного стирання (під час ходіння). Це принципово різні характеристики. Терміном яхтний лак зазвичай називають найдешевші алкідні лаки й це звичайнісінька рекламна пастка, така сама, як і алмазна міцність, керамічний лак, NANO-технології тощо.

ЯКИЙ ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ БЕЗ ЗАПАХУ? Запах відсутній у лаків на водній основі.

ЯКИЙ ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ ШВИДШЕ СОХНЕ? Найшвидше сохнуть лаки на водній основі.

ЯКИЙ КОЛІР МАЮТЬ ЛАКИ ДЛЯ ПАРКЕТУ?

Практично на всіх лаках для паркету написано "лак безбарвний", але справді безбарвними є тільки лаки на водній основі. Алкідні та уретан-алкідні лаки, а також лаки на кислотних затверджувачах, надають паркетові бурштинового відтінку, тобто мають ефект підпалу.

ЧИ ІСНУЮТЬ КОЛЬОРОВІ ЛАКИ ДЛЯ ПАРКЕТУ?

Як таких кольорових лаків для паркету не існує, існують кольорові лаки для деревини (здебільшого акрилові), але для паркету вони непридатні через украй низьку міцність. Для тонування паркету застосовуються спеціальні тонувальні сполуки, які наносяться перед покриттям лаком (див. нижче).

СКІЛЬКИ ШАРІВ ЛАКУ НЕОБХІДНО НАНЕСТИ НА ПАРКЕТ?

Зазвичай після нанесення 3 шарів європейського лаку(або 1 шар ґрунтувальний лак і 2 шари лаку) лаковий захист для паркетної підлоги, за звичайних умов експлуатації, є цілком достатнім. Якщо ж Ви хочете одержати максимальний захист, чи у Вас у квартирі мешкає багато людей або домашніх тварин, то можливе нанесення 1-2 додаткових шарів лаку, які збільшат товщину лакової плівки, й, відповідно, подовжать термін її експлуатації. Якщо ж Ви вирішили нанести український лак (Ірком, Максима чи ін.), через його нижчу ціну, то для отримання нормального результату Вам знадобиться не 3, а щонайменше 4 шари лаку, оскільки відсоток сухого залишку в таких лаках менший, а відсоток води більший, і, відповідно, потрібна більша кількість шарів. На своїй практиці ми переконалися в тому, що це дійсно так.

ПРО УКРАЇНСЬКІ ЛАКИ ВІДВЕРТО

ЧИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІТЧИЗНЯНІ ЛАКИ ВІД ЗАРУБІЖНИХ ЗА ЗОВНІШНІМ ВИГЛЯДОМ?

Так, відрізняються. Лакова плівка українських лаків (наприклад ТМ "Ірком", "Максима" тощо) має каламутний і нерівний блиск, на його поверхні нерідкісними є дрібні цяточки, і годяться такі лаки хіба що для замовників із поганим зором, тому ми дуже рідко користуємося українськими лаками. Для того щоб замаскувати походження таких лаків, часто кажуть, що вони імпортні (фінські або німецькі), але розлиті в Україні. Насправді це просто вигадка, бо лаки розливаються по каністрах там, де вони виробляються. Натомість європейські лаки мають приємний, гарний і рівний блиск, а в матовому варіанті навпаки - рівномірну матову поверхню. Таке покриття тішить око, й тому у виборі лаку для паркету ми завжди рекомендуємо європейські лаки, а саме лаки ТМ "НЕОЛЮКС" (Німеччина) та "ХІМІВЕР" (Італія).

ЧИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІТЧИЗНЯНІ ЛАКИ ВІД ЗАРУБІЖНИХ ЗА ЗНОСОСТІЙКІСТЮ?

Так, відрізняються. Річ у тім, що українські лаки виробляють тільки з акрилової сировини, в той час, як абсолютну більшість європейських лаків виробляють із поліуретанової. Певна річ, акрил також зустрічається у складі деяких із європейських лаків, але навіть у цьому випадку сировина перевершує українську ща якістю. Врешті, це позначається й на зносостійкості лаків - так, акрилові європейські лаки служать 5-7 років, а поліуретанові 10-15 років, у той час, як українські акрилові служать приблизно 2-3 роки. Якщо для лакування використовуються українські лаки, то для отримання нормального результату вам знадобиться не 3, а щонайменше 4 шари лаку, оскільки відсоток сухого залишку в таких лаках менший, а відсоток води більший, і, відповідно, потрібна більша кількість шарів. На своїй практиці ми переконалися в тому, що це дійсно так.

ЄВРОПЕЙСЬКІ ЛАКИ ДЛЯ ПАРКЕТУ

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ПАРКЕТНІ ЛАКИ НІМЕЦЬКИХ, ІТАЛІЙСЬКИХ І ШВЕДСЬКИХ ВИРОБНИКІВ?

За своєю якістю вони близькі й дозволяють отримати лакове покриття найвищого рівня. Такими лаками можна покрити паркетні підлоги будь-якої складності. Можливо, що німецькі виробники (зокрема ТМ "Neolux", "Berger-Seidle", "Lobadur") усе-таки випереджають інші марки за якістю. Із шведських марок також можна виділити паркетну хімію ТМ "Arboritec" та "Bona", із італійських добре себе зарекомендували марки "Chimiver" та "Vermeister".

ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РІЗНОМАНІТНИХ ГРУП ЛАКІВ ДЛЯ ПАРКЕТУ:

ЛАКИ НА ВОДНІЙ ОСНОВІ – найпопулярніші останнім часом. Існують однокомпонентні водні та двокомпонентні водні лаки. Їхніми безперечними перевагами є відсутність запаху, швидкість у роботі, гарна еластичність. Але найвищу стійкість до стирання мають двокмпонентні лаки для паркету на водній основі, оскільки останні 15 років у Європі розвивається саме цей напрям лаків.

Тому КОМПАНІЯ «ЕВЕНТА» РЕКОМЕНДУЄ ДВОКОМПОНЕНТНІ ВОДНІ ЛАКИ ТМ "НЕОЛЮКС" та "ХІМІВЕР"   як найкращі лаки наразі.

ЛАКИ НА ОСНОВІ РОЗЧИННИКІВ (спиртові або кислотні, алкідні або уретан-алкідні) – також є дуже стійкими до впливу води та хімікатів. Деякі з них вирізняються високою поверхневою міцністю та стійкістю до стирання. Але такі лаки після нанесення змінюють тональність деревини (“підпалюють”) і дають ефект пожовкнення. Також такі лаки мають запах під час нанесення, й один шар сохне 16-24 години. Такі лаки непридатні для квартир, де мешкають вагітні жінки, маленькі діти, астматики й алергіки, а також якщо необхідно зробити реставрацію паркету за один день.

У ПЕВНИХ ВИПАДКАХ КОМПАНІЯ «ЕВЕНТА» РЕКОМЕНДУЄ ЛАКИ НА ОСНОВІ ШТУЧНИХ СМОЛ (АЛКІДНІ ТА УРЕТАН-АЛКІДНІ) –  для покриття м'яких порід деревини (сосна, смерека тощо) бо вони менше вбираються в таку деревину і створюють по ній видимий шар лаку, а також менше підіймають ворс, нанесення їх у комерційних приміщеннях.

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД "ЕВЕНТИ" ЩОДО ВИБОРУ ЛАКУ ДЛЯ ПАРКЕТУ:

1. ОСНОВНИЙ ПОКАЗНИК ПАРКЕТНОГО ЛАКУ - МІЦНІСТЬ НА СТИРАННЯ (ПІД ЧАС ХОДІННЯ), ТОМУ ОБИРАЄМО ТІЛЬКИ ДВОКОМПОНЕНТНІ ЛАКИ ДЛЯ ПАРКЕТУ – САМЕ ВОНИ Є НАЙМІЦНІШИМИ.

2. ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД І ШВИДКІСТЬ ВИКОНАННЯ РОБІТ:

ДВОКОМПОНЕНТНІ ВОДНІ ЛАКИ
(СУЧАСНИЙ ПАРКЕТ)

СПИРТОВІ ДВОКОМПОНЕНТНІ ЛАКИ
(КЛАСИЧНИЙ ПАРКЕТ)

ЗАПАХУ НЕМАЄ
ТЕРМІН ВИСИХАННЯ КОЖНОГО ШАРУ: 1-2 ГОДИНИ
МАЛОПОМІТНИЙ НА ПАРКЕТІ
ПРИХОВУЄ ДЕФЕКТИ ПАРКЕТУ
НАТУРАЛЬНИЙ КОЛІР ПАРКЕТУ

ЗАПАХ Є
ТЕРМІН ВИСИХАННЯ КОЖНОГО ШАРУ: 12-24 ГОДИНИ
ЗНАЧНИЙ ВИДИМИЙ ШАР
МОЖЕ БУТИ МАКСИМАЛЬНО ГЛЯНЦЕВИМ
НАДАЄ БУРШТИНОВОГО ВІДТІНКУ

3. ОБРАТИ КОНКРЕТНИЙ ЛАК, ЯКИЙ ПІДІЙДЕ ВАМ МАКСИМАЛЬНО, ДОПОМОЖУТЬ НАШІ КОНСУЛЬТАНТИ. ТЕЛЕФОНУЙТЕ: (044)361-38-38, (068) 704-78-88.

ГЛЯНЦЕВИЙ АБО МАТОВИЙ ЛАК ДЛЯ ПАРКЕТУ?

Більшість лаків для паркету можуть мати різний ступінь блиску. Найчастіше паркетні лаки поділяються на: глянцеві, напівматові (шовковисто-матові) та матові. Тут уже треба визначитися, що до вподоби саме Вам. На характеристики лаку ступінь блиску не впливає. Але є декілька особливостей:

  1. глянцеві лаки для паркету найчастіше мають кращий вигляд на великих площах, аніж на маленьких; 
  2. глянцеві лаки, на відміну від напівматових і матових, більше підкреслюють дефекти старого паркету. Тому не рекомендується використовувати глянцеві лаки на старих підлогах;
  3. напівматові та матові лаки для паркета мають новий вигляд довше, на глянцевих блиск тьмяніє;
  4. глянцеві лаки швидше стираються в місцях із підвищеною прохідністю;
  5. за напівматовими та матовими лаками для паркету догляд простіший.

ЩО ТАКЕ ГЕЛЬ І НАВІЩО ЙОГО НАНОСИТИ?

ГЕЛЬ - це акриловий лак, за консистенцією як сметана. Після нанесення він створює густий шар, який вирівнює додатково підлогу, закриваючи пори деревини, заповнюючи мікровпадини та пори деревини в плашках і між плашками. Гель на відміну від лаку густий, від нього в плашках не спливають текстурні зрізи, які видно, якщо застосувати систему нанесення хімії тільки лаками.  Тому після шліфування поверхні й нанесення гелю – площина підлоги буде дуже гладенькою та рівною. Гель наносять спеціальним м'яким нержавілим шпателем, звичайний малярний шпатель не згодиться, бо він жорсткий. Його наносять як під проміжкове шліфування, так і після.

 Якщо вам потрібно отримати цілісну поверхню паркету, щоб позбутися незначних тріщин, які виникли в дерев'яній підлозі, використовуйте гель для паркету. Серед переваг гелю слід назвати такі:

  • за його допомогою приховують структуру та дефекти паркету, позбуваються мікротріщин, наслідків зсідання шпаклівки, вм'ятин;
  • добиваються швидкого висихання між шарами;
  • гель не має запаху;
  • у його виготовленні користуються високоякісними акрилатними дисперсіями;
  • гель має чудову сумісність з усіма типами водних лаків.

Гель, лак і низка інших видів хімії використовуються для того, аби впоратися з оптичним ефектом, який виникаж через нерівності паркету, особливо того, який має яскраво виражену текстуру деревини. Найчастіше гелем для паркету користуються, коли потрібно заповнити пори старої деревини перед тим, як братися до покриття поверхні водним лаком. Не менш ефективно можна згладити напливи лаку, позбутися мікропилу, до того, як узятися до нанесення останнього шару.

Неправильно ставити гель в один ряд із лаком, оскільки гель у більшій мірі належить до покриття, яке надає певний декоративний ефект. Лак, який складається з поліуретану, значно більш зносостійкий, ніж гель, і служить для створення надійного захисту паркету. Тому гель рекомендується застосовувати тільки між шарами лаку.

За допомогою таких матеріалів, як гель і лак, дизайн підлогового покриття і всього може набувати найрізноманітніших форм.  . 

МАСЛО ДЛЯ ПАРКЕТУ – ЯК АЛЬТЕРНАТИВА ПАРКЕТНОМУ ЛАКОВІ

МАСЛЯНО-ВОСКОВІ МАТЕРІАЛИ – являють собою суміш натуральних олій із доданням твердого воску. Пречудово зберігають природну красу дерева, екологічно чисті, мають гарну водну і хімічну стійкість. Масляно-восковими просоченнями можна вкоривати паркет і паркетну дошку з будь-якої породи деревини. Масло для паркету може бути безбарвним або тонувальним. За допомогою нанесення тонувального масла можно добитися великого різноманіття кольорів паркету. Тонувальне масло для паркету також є альтернативою тонувальним сполукам для паркетних лаків.

МАСЛО ДЛЯ ПАРКЕТУ ТА ПАРКЕТНИЙ ЛАК, У ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Паркетний лак під час покриття утворює на поверхну багатошарову захисну плівку, натомість паркетне масло просочує дерево на певну глибину, не утворюючи зовнішньої плівки, консервує верхній шар паркету від агресивних зовнішніх впливів. Вважається, що масло та воск витримують дуже сильні навантаження на стирання. Це і правда і помилка водночас. Річ у тім, що в разі лакування на стирання працює лаковий шар, який дряпається, й рано чи пізно протреться, в цьому місці дерево потемнішає. Знадобиться повне шліфування й нанесенння лаку по всі площині. А у випадку з маслом і воском на стирання працює сама деревина, просочена маслом, і за будь-якого навантаження протертися нема чому, й темних плям не з'являється. Але працює ця система тільки за постійного оновлення шарів масла та воску, тобто ця підлога потребує постійного догляду. Полягає він у нанесенні спеціальниз засобів, які містять воски, й подальшому поліруванні однодисковою машиною.

Доглядати за такою підлогою потрібною за мірою потреби, а це приблизно раз на місяць у громадських місцях, і раз на півроку в житлових приміщеннях. Лакове покриття не потребує практично жодного догляду впродовж усього терміну служби (для професійних лаків для паркету – 10-12 років)

ОБРАТИ КОНКРЕТНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ РЕСТАВРАЦІЇ ПАРКЕТУ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ НАШІ КОНСУЛЬТАНТИ. ТЕЛЕФОНУЙТЕ: (044)361-38-38, (068) 704-78-88.

ДЯКУЄМО!

(який лак для паркету кращий, яким лаком вкрити паркет, навіщо потрібне покриття лаком паркету, що таке лак для паркету двокомпонентний, кольоровий лак для паркету, для паркету лак без запаху, лак для паркету водний, швидке висихання, масло для паркету, шпаклівка для паркету, лак для підлоги і для паркету)